Zespół

dr hab. inż. Piotr Aleksandrowicz
Jestem rzeczoznawcą samochodowym od 1996 roku o kierunkowym wykształceniu uzyskanym w Technikum Samochodowym i następnie na Wydziale Mechanicznym (Eksploatacja Maszyn i Pojazdów) bydgoskiego ATR. W 2012r uzyskałem tytuł doktora nauk technicznych - rozprawa dotyczyła problemów optymalizacji procesów decyzyjnych w badaniu pojazdów i związana jest bezpośrednio z inżynierią powypadkową. Wprowadzając w pracy eksperckiej elementy poznawcze oraz w rezultacie swojej działalności aplikacyjnej rozwinąłem teorię i opracowałem metodykę weryfikacji zderzenia pojazdów, a także wskazałem kierunki zmian modeli zderzenia pojazdów w programach symulacyjnych. Dzięki temu w roku 2021 uzyskałem stopnień doktora habilitowanego za osiągnięcie naukowe pt.: „Metodyka weryfikacji zderzenia pojazdów”, które ściśle związane jest z rzeczoznawstwem samochodowym.

W dążeniu do podwyższania swoich kwalifikacji i świadczenia usług z zakresu likwidacji szkód samochodowych, zarządzania strukturami rzeczoznawczymi, a także szkoleń swoją wiedzę ugruntowałem na studiach podyplomowych: Marketing i Zarządzanie Przedsiębiorstwem (bydgoski ATR), Zarządzanie Zespołami Ludzkimi (WSG w Bydgoszczy) oraz Ubezpieczenia Gospodarcze (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu).
W branży rzeczoznawstwa samochodowego i rekonstrukcji wypadków zajmuję się zarówno teorią jak i praktyką.
Jestem Certyfikowanym Rzeczoznawcą Samochodowym (wpisanym na listę Ministerstwa Infrastruktury) z dziedziny techniki samochodowej i ruchu drogowego od 2000r, kiedy pojawiła się po raz pierwszy możliwość certyfikacji oraz wieloletnim Biegłym Sądowym w powyższej dziedzinie.

Zdobytymi doświadczeniami w praktyce i nauce chętnie dzielę się z zainteresowanymi literaturą przedmiotu – jestem autorem monografii traktującej o weryfikacji szkód w pojazdach metodą SDC, podręcznika dotyczącego problemów biomechaniki oraz autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu inżynierii powypadkowej zarówno z tematyki dotyczącej techniki samochodowej, kalkulacji napraw i wycen pojazdów oraz zastosowań narzędzi informatycznych w rekonstrukcji wypadków drogowych i biomechanice.

mgr inż. Iwo Aleksandrowicz
Jestem rzeczoznawcą samochodowym w Almot-Ekspert od 2011 roku. Mam kierunkowe wykształcenie uzyskane w Technikum Samochodowym i następnie na Wydziale Mechanicznym (Mechanika i Budowa Maszyn o specjalności Samochody i Ciągniki) bydgoskiego UTP. Rozwój rynku motoryzacyjnego i oczekiwania klientów są dla mnie inspiracją do dalszego samokształcenia, stąd uczestniczę w szkoleniach w branży rzeczoznawczej, co daje też gwarancję profesjonalnie wykonanej opinii.

W praktyce zajmuje się kompleksową likwidacją szkód komunikacyjnych oraz obsługą zakładów ubezpieczeniowych, co daje mi możliwość profesjonalnego działania w zakresie kalkulowania kosztów napraw powypadkowych, wycen pojazdów. Natomiast dalsze kształcenie, praktyka w Almot Ekspert oraz PZM pozwalają mi na opracowywanie opinii z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Jestem również Biegłym Sądowym z dziedziny: technika samochodowa i ruch drogowy o specjalności rekonstrukcja wypadków drogowych, wycena wartości oraz kosztów i jakości napraw pojazdów samochodowych.

 


 

Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.almotekspert.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.